9 marca w warszawskim salonie firmy Marantz odbyła się premiera najnowszego, flagowego systemu serii 10. Odtwarzacz SA-10 i wzmacniacza PM-10 oferują przełomową technologię audio zaprojektowaną by dostarczyć najlepsze możliwe brzmienie z formatów wysokiej rozdzielczości oraz CD. Nowy zestaw jest tak zaawansowany zarówno pod względem technologii, jak i wydajności, że Marantz określa go mianem The New Reference. Warto nadmienić, że salon firmowy położony w samym centrum Warszawy, przy ulicy Poznańskiej, jest właściwie jedynym na świecie sklepem Marantza przeznaczonym typowo dla konsumentów, więc lokalizacja tego wydarzenia nie była przypadkowa. Gościem specjalnym imprezy był legendarny projektant i przedstawiciel firmy - Ken Ishiwata.

Charyzmatyczny Japończyk to osoba nierozerwalnie związana z Marantzem. To właśnie jego nazwiskiem sygnowane są specjalne edycje najlepszych produktów firmy, jednak Ken Ishiwata użycza im znacznie więcej, niż swoje inicjały. Spod jego ręki wychodzą urządzenia jeszcze bardziej doskonałe. Tym razem jednak trudno będzie jeszcze coś poprawić, bo SA-10 i PM-10 są w tej chwili absolutnie referencyjnymi urządzeniami Marantza. Oba komponenty to po prostu ekstremalnie zaawansowana technologia zamknięta w luksusowych obudowach wykonanych z największą starannością.

Dzięki obecności Kena Ishiwaty mogliśmy nie tylko dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat prezentowanych urządzeń, ale przede wszystkim posłuchać wybranej przez niego muzyki na systemie skonfigurowanym specjalnie na tę okazję. Serię 10 uzupełniły kolumny Q Acoustics Concept 500, kable QED Supremus oraz kondycjoner Acoustic Dream Cu-2 wraz z kompletem okablowania. Źródłem muzyki był podłączony do laptopa twardy dysk, a pliki - głównie DSD - Ken Ishiwata odtwarzał programem JRiver z aplikacją JRemote na swoim telefonie. Cieszymy się, że nasze akcesoria zostały wybrane do prezentacji tak hi-endowego sprzętu i wraz z nim zagrały dla grona znakomitych gości, wśród których znaleźli się dziennikarze reprezentujący polską prasę audio, a także ambasador Japonii w Polsce, Pan Shigeo Matsutomi. Dziękujemy za spotkanie firmie Horn Distribution.

Marantz 10 Series

Marantz 10 Series

Marantz 10 Series

Marantz 10 Series

Marantz 10 Series

Marantz 10 Series

Nasi partnerzy

Hi-Ton Home of Perfection

 

AudioStyl

 

SoundRebels micro

highfidelity.pl

 

 

Nasze produkty

  • Al-1

    Kondycjoner Al-1 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...

  • Al-2

    Kondycjoner Al-2 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...

  • Al-3

    Kondycjoner AL-3 Wykonany z formatki Aluminiowej w technologii CNC.  Obudowa tłumiąca drgania. Nogi Firmy...